1-4 czerwca 2024

Koncert FREEDOM – Mery Spolsky

Dzień

04

Wtorek
Godzina

21:00

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
MIEJSCE
100cznia
OPIS WYDARZENIA

– Trzeba walczyć o wolność człowieka i tolerancję – Mery Spolsky mówiła tuż przed wyborami parlamentarnymi jesienią 2023. To ona 4 czerwca na zamknięcie Święta Wolności i Praw Obywatelskich da koncert Freedom.

Mery Spolsky to artystka łącząca różne dziedziny sztuki, specjalistka od elektronicznych, tanecznych brzmień, która nie stroni od tematów trudnych, takich jak ciałopozytywność czy oczekiwania wobec kobiet.

Zadebiutowała albumem „Miło Było Pana Poznać” (2017). Dwa lata później pojawił się kolejny album – „Dekalog Spolsky”, a rok temu najnowszy – „Erotik Era”. Ma na swoim koncie również debiut książkowy „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj” (2021), okrzyknięty „niepokornym debiutem literackim” i sprzedany w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy.

Kilkakrotnie nominowana do Fryderyków. Laureatka Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego (2021). W uzasadnieniu, kapituła nagrody napisała m.in. „za niezwykłą świadomość spójności formy, treści i przekazu artystycznego w duchu patrona nagrody”.

Zagrała setki koncertów, w tym na największych i najważniejszych festiwalach w kraju.

Mery Spolsky ciągle poszukuje nowych form wyrazu.

Współorganizatorem koncertu jest 100cznia.

WYSTĄPI

Kim jest Mery Spolsky?
To artystka totalna, obok której trudno przejść obojętnie. Zarówno muzyka, teksty, przekaz, jak i warstwa wizualna są dla niej tak samo ważne. Koncerty Mery Spolsky są świętem wszystkich tych dziedzin sztuki. Specjalistka od elektronicznych, tanecznych brzmień. Każdym kolejnym albumem umacnia swoją pozycję w czołówce polskich artystów. Jak sama mówi - chce jej się wszystkiego - więc ciągle eksperymentuje i poszukuje nowych form artystycznego wyrazu. Tworzy jedyne w swoim rodzaju uniwersum Spolsky pełne różnorodności, akceptacji i wolności.

Zadebiutowała albumem „Miło Było Pana Poznać” (2017), a następnie umocniła swoją pozycję płytą „Dekalog Spolsky” (2019), na której znalazła się przebojowa „Bigotka”. Mery Spolsky dała się poznać jako nieprzeciętna tekściarka. Wykorzystując swój talent literacki, w 2021 wydała książkę pt. „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”, która sprzedała się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy. Następnie nagrała nowatorski audiobook, zamieniając rozdziały na piosenki. Kilkukrotnie nominowana do nagrody Fryderyka, zdobyła tytuł Kobiety Roku miesięcznika Glamour, jest także laureatką Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego.

Zagrała setki koncertów, w tym na największych i najważniejszych festiwalach w kraju. Spełniła swoje marzenie, grając support przed zespołem Coldplay na Stadionie Narodowym. Dzięki wyjątkowej charyzmie świetnie sprawdziła się także w roli prowadzącej, między innymi Top of the Top Sopot Festival czy Gali rozdania Fryderyków.

Obecnie artystka promuje swój trzeci album „EROTIK ERA”. Tym razem przygląda się tematom dotyczącym seksualności, ciałopozytywności, wstydu, relacji, oczekiwań wobec kobiet i daje temu bezkompromisowy wyraz w swoich tekstach oraz teledyskach.

organizatorzy

Partner