1-4 czerwca 2024

Kiedy zaczyna się wiek średni i czy zawsze musi wiązać się z kryzysem?

Dzień

01

Sobota
Godzina

14:00

MIEJSCE
Scena Praw Obywatelskich
OPIS WYDARZENIA

Dyskusja z dr Tomaszem Sawczukiem i Katarzyną Skrzydłowską-Kalukin wokół książki Kierana Setiyi “”Kryzys wieku średniego. Poradnik filozoficzny“”. Kieran Setiya pokazuje nam, że filozofia może być cennym narzędziem w radzeniu sobie z trudnościami towarzyszącymi tzw. kryzysowi wieku średniego, który – jak przekonuje autormoże przyjść nadspodziewanie wcześnie. Setiya z właściwym sobie humorem wnikliwie analizuje poczucie bezsensu i tęsknoty za utraconą młodością i czasem, kiedy wszystkie życiowe drogi były jeszcze możliwe. Kryzys wieku średniego ma swoją fascynującą historię. Warto poznać, aby życiowe przesilenie przekuć w szansę.

PANELIŚCI

dr Tomasz Sawczuk

filozof, analityk polityki, tłumacz. Szef działu politycznego w tygodnikuKultura Liberalna”. Absolwent prawa i filozofii na Uniwersytecie Warszawskim, pracował jako visiting scholar na University of Pittsburgh oraz Indiana University Bloomington. Autor książek „Nowy liberalizm. Jak zrozumieć i wykorzystać kryzys III RP” orazPragmatyczny liberalizm. Richard Rorty i filozofia demokracji“.  

Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin

dziennikarka i redaktorkaKultury Liberalnej”. Autorka książek i tekstów o tematyce społecznej, szczególnie wyczulona na tematy równościowe. Dziennikarka społeczna, reporterka. Pisała m.in. do Gazety Wyborczej, Newsweeka, Dziennika i tygodnika Wprost. Autorka książekGajka i Jacek Kuroniowie“, współautorka książkiDziewięć rozmów o aborcji“. Jej najnowszą książką, napisaną wspólnie z Joanną Sokolińską, jest “Mów o mnie ono. Dlaczego współczesne dzieci szukają swojej płci“. 

PROWADZĄCY

Jakub Kaługa

organizatorzy

Partner