1-4 czerwca 2024

AKTYWIZM PRZYBYSZY

Dzień

01

Sobota
Godzina

13:00

MIEJSCE
Hala Elektryków
OPIS WYDARZENIA

PANELIŚCI

Jurij Zabijaka

dziennikarz, redaktor naczelny portalu dla Ukraińców w Polsce, współprzewodnicząca Gdańskiej Rady Imigrantów i Imigrantek 4 kadencji, członek koła Gdańskiego Związku Ukraińców w Polsce, działać społeczny.

Mieszka w Gdańsku od 6 lat, przyjechał z Odessy (Ukraina).

Daria Balabai

Działaczka społeczna, animatorka kultury, członkini Gdańskiej Rady Imigrantów i imigrantek. Koordynuje projekty Fundacji RC związane ze wsparciem i aktywizacją społeczną uchodżców z Ukrainy oraz migrantów. Angażuje się we współpracę z gdańskimi instytucjami kultury w ramach promowania polsko-ukraińskiej integracji, promocji kultury i czytelnictwa. Najważniejszym sukcesem jest założenie Biblioteki Ukraińskiej, na początku maja 2022. Dzięki Darii nowi mieszkańcy nie czują się wyobcowani i mogą poznać siebie nawzajem, ale także zaprzyjaźnić się z Polakami.

Yana Szostak

aktywistka

Miroslawa Keryk

Prezeska Zarządu fundacji “Ukraiński Dom”. Historyczka, socjolożka, specjalistka w zakresie migracji Ukraińców do Polski. W swojej codziennej pracy łączy projektowanie i realizację działań integracyjnych skierowanych do migrantów i uchodźców w Polsce z projektami badawczymi z zakresu studiów migracyjnych. Współzałożycielka Ukraińskiego Domu w Warszawie. Jest autorką wielu artykułów i raportów dotyczących sytuacji migrantów ukraińskich w Polsce. Była także członkinią Komisji ds. Migracji działającej pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich RP.

PROWADZĄCY

dr Magdalena Żadkowska

Socjolożka, badaczka, wykładowczyni, trenerka
Prowadzi badania nad codziennością życia rodzinnego w obliczu zmian związanych z: wyprowadzką dorosłych dzieci z domu rodzinnego, migracją, podziałem obowiązków domowych, rynkiem pracy i rodzicielstwem.
Doświadczenie trenerskie w szkoleniach równościowych z zakresu: zarządzania różnorodnością, równości płci, kompetencji międzykulturowych i kreowania postaw antydyskryminacyjnych.

organizatorzy

Partner