1-4 czerwca 2024

AKTYWIZM – NARZĘDZIA, NORMY, GRANICE

Dzień

01

Sobota
Godzina

13:00

MIEJSCE
Hala Dokerów
OPIS WYDARZENIA

PANELIŚCI

Paweł Szutowicz

Radca prawny i aktywista leśny, członek Inicjatywy Dzikie Karpaty oraz Porozumienia Leśnego – grupy organizacji i ruchów społecznych zaangażowanych w ochronę lasów o największej wartości przyrodniczej i społecznej. Współautor petycji dotyczących TPK, Puszczy Karpackiej oraz PGL LP

Weronika Śmigielska

z wykształcenia kulturoznawczyni, z zamiłowania aktywistka, feministka i spółdzielczyni. Współtwórczyni i wiceprezeska Spółdzielni “Ogniwo” – niezależnej, zaangażowanej społecznie księgarnio-kawiarni działającej w Krakowie. Aktywistka aborcyjna, współorganizatorka protestów, sympatyczka Aborcji Bez Granic i wszystkich osób niezależnie pomagających w aborcjach w Polsce i na świecie.

Katarzyna Batko-Tołuć

Socjolożka, dyrektorka programowa Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska. Współtworzy oddolny ruch społeczny nakierowany na przejrzystość rządzenia i budowanie poczucia odpowiedzialności decydentów. Dąży również do wypracowania lepszych rozwiązań prawnych dotyczących otwartości rządzenia i bierze udział w debacie publicznej o praworządności.

PROWADZĄCY

dr Grzegorz Piotrowski

adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Gdańskiego i główny specjalista ds. naukowo-badawczych w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Koncentruje się na badaniach nad radykalnymi ruchami społecznymi, społeczeństwem obywatelskim i demokratyzacją. Jest również wiceprezesem Fundacji Zatoka, polskiej organizacji pozarządowej zajmującej się wspieraniem i prowadzeniem badań oraz organizacją wydarzeń akademickich.

organizatorzy

Partner